E-POSTA info@kusadasitelefontamiri.com
TEKNİK DESTEK +90(256) 614 12 22
ÇALIŞMA SAATLERİ Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 23:00 | Pazar : 10:00 - 23:00

Whatsapp İçin Yaş Sınırlaması Geliyor

Whatsapp İçin Yaş Sınırlaması Geliyor

Whatsapp İçin Yaş Sınırlaması Geliyor

Özellikle son dönemlerde çok küçük yaştaki çocukların internet kullanımı gittikçe büyürken, çocukların zararlı sitelere ve içeriklere erişme oranı ise hızla artıyor. 10 yaşını geçen neredeyse her çocuğun bir sosyal medya hesabı var ve bu hesaplardan yüzlerce tehlikeli içeriğe erişebiliyorlar. Hiçbir hesabı olmasa bile YouTube üzerinden milyonlarca videoyu izleyebiliyor. Üstelik 10 yaşın üzerinde aktif internet kullanan çocukların büyük bir kısmı YouTuber olmak oyun, makyaj videoları, vloglar çekmek istiyor. İnternet kullanım yaşının bir hayli düşmesi ile de bazı platformlar, bu tarz bir durumla karşılaşmamak ve çocukların kötü etkilenmesini önlemek adına yaş sınırlaması getiriyor. Bunlardan biri de WhatsApp oldu! En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’da çocukların olumsuz etkilenmesini önlemek adına kullanıcılarını sınırlandıracak.

Artık WhatsApp kullanabilme yaşı 16 olacak ve doğum tarihini farklı girerek üye olamaya çalışan 16 yaş altı çocukların mesuliyeti önce ailelerine sonra ise kendisine ait olacak.

25 Mayıs’ta yürürlüğe girecek olan GDPR’nin (General Data Protection Regulation – Genel Veri Koruma Yasası) öncesinde yürürlüğe gireceği tahmin edilen WhatsApp yaş sınırının maalesef ki kullanıcı sayısını etkileyebileceğini düşünmüyoruz.

Yorum Yap

Destek Al
1
Whatsapp Destek
Hoşgeldiniz..
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?